Jak tanio kupić wyprawkę szkolną dla pierwszoklasisty za 300 plus?

Każdy rodzic wie, że wyprawienie dziecka do szkoły to nie lada wyzwanie. Rodziców pierwszoklasistów rozpiera duma, na zmianę ze wzruszeniem i obawą – jak to będzie? Zanim jednak nadejdzie ten wielki dzień – 1 września, rodzic musi zmierzyć się z przygotowaniem pociechy do szkoły. Najważniejsza sprawa, to oswojenie dziecka ze zmianami, jakie go czekają. Więcej informacji na ten temat znajdziesz w naszym wcześniejszym wpisie “Jak ułatwić dziecku pójście do szkoły”. Oprócz przygotowania psychicznego, nie można zapominać o podstawach, czyli m.in. o odpowiedniej wyprawce szkolnej. Nie warto dokładać sobie stresu tuż przed 1 września, więc kupcie wyprawkę wcześniej. Unikniesz w ten sposób pośpiechu, gorączkowych poszukiwań i przed-szkolnej gorączki w sklepach. Wspólne zakupy z dzieckiem są również jednym z etapów na drodze przygotowań do szkoły. Jak zatem dobrze wyposażyć dziecko w potrzebne przybory szkolne i przy tym nie zbankrutować? Czego potrzebuje dziecko w pierwszej klasie? Podpowiadamy, jakie przybory warto wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie akcesoriów do szkoły. Dowiesz się również jakie przysługują Ci ulgi lub dodatki, z których możesz skorzystać, a o których być może nie miałaś pojęcia.

300 plus, czyli program rządowy Dobry Start – wyprawka szkolna za 300 złotych

O programie 300 plus słyszał chyba każdy, a na pewno rodzice dzieci w wieku szkolnym. Media podają, że wyprawka przysługuje każdemu uczniowi, bez względu na dochody w rodzinie. Warto zatem tak zaplanować zakupy, aby jak najlepiej przeznaczyć pieniądze. 300 złotych to dobra kwota, by zapewnić dziecku to, co najpotrzebniejsze, albo postawić np. na jeden produkt wysokiej jakości. To może być plecak, albo np. instrument muzyczny, solidna paleta farb lub piłka – w ten sposób wspomożesz malca w rozwoju jego zainteresowań. Więcej o samym programie 300 plus, czyli kiedy i gdzie złożyć wniosek, komu przysługuje wyprawka, kiedy będą wypłacane pieniądze z Dobrego Startu, przeczytasz we wcześniejszym wpisie. Znajdziesz tam również informacje odnośnie producentów plecaków szkolnych, jakie są ceny plecaków i ceny piórników. Dowiesz się, ile kosztuje wyprawka szkolna.

Jakie zeszyty do pierwszej klasy?

Co zatem powinna zawierać wyprawka dla małego ucznia oprócz plecaka, piórnika, podręczników i stroju na WF? Na pewno zeszyty. To podstawa każdego ucznia. Dziś wielu producentów oferuje zeszyty, które kolorystycznie są dopasowane do plecaka lub tornistra. Miło, gdy zeszyty są ładne – dla pierwszaka to ważne. Najlepiej z ulubionym bohaterem z bajki na okładce, piłkarzem, zwierzakiem – kotkiem czy pieskiem. Dostępne są między innymi zeszyty z Emotkami, Minionkami, StarWars, Realem Madryt, Robertem Lewandowskim. Na co więc zwrócić uwagę kupując zeszyty dla pierwszoklasisty? Zeszyty powinny być cienkie – wystarczą zeszyty 16 kartkowe. Na początek zakup 2 zeszyty w wąskie (dwie) linie, najlepiej z dodatkową, czerwoną liniaturą. Do tego 2-3 zeszyty w kratkę. Więcej nie powinno być potrzebnych, a zawsze możesz dokupić jeden lub dwa zeszyty w późniejszym terminie. Zwróć uwagę, by papier oraz zadruk był dobrej jakości (by kratka nie była zamazana). Zadruk nie może być również zbyt ciemny i gruby. To wbrew pozorom ważna sprawa. Na zbyt ciemnych liniach, słabo widoczne jest pismo dziecka, przez co może ono się zniechęcić do nauki pisania. Kolejna sprawa to rogi zeszytów – te ścięte, nie zawijają się w plecaku. Dobrze wybrać zeszyty z okładką laminowaną – jest trwalsza niż cienka okładka.

Co jeszcze powinno znaleźć się w wyprawce szkolnej dla pierwszaka?

Młodemu uczniowi przyda się również seria artykułów do twórczości artystycznej, np. na plastykę, technikę i inne prace manualne. Podstawa to kredki – na pewno ołówkowe w twardej oprawie i z glinki kaolinowej w papierowych owijkach. Kupując kredki ołówkowe, wybierz te, o trójkątnym przekroju. Według najnowszych badań, ten kształt lepiej dopasowuje się do rączki dziecka i ułatwia rysowanie. Kolejna sprawa to farby. Na początek wystarczą zwykłe farby plakatowe. Szkoła również może prosić o zakup akwareli. Jeśli już jesteśmy przy farbach – nie zapomnijmy o kubku i pędzlach. Na rynku dostępne są kubki z blokadą wylania. Możesz również zainwestować w specjalny fartuszek, który ochroni ubrania dziecka przed plamami. Na plastyce przydaje się również plastelina, klej, nożyczki. Do tego bloki: blok rysunkowy z białymi i kolorowymi kartkami, blok techniczny zwykły i kolorowy. Na prace plastyczne dziecko powinno mieć teczkę w formacie A4. Może być zwykła teczka kartonowa z gumką, np. z obrazkiem albo grubsza teczka z rączką (pomieści więcej prac, ale więcej waży).

Masz Kartę Dużej Rodziny? Wykorzystaj 5% rabatu na wyprawkę szkolną dla dziecka

Jeśli masz trójkę dzieci, to przysługują Ci zniżki nie tylko na kulturę, rekreację czy transport. Zniżek, oprócz instytucji publicznych, udzielają również przedsiębiorcy prywatni.  „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” – taki napis widnieje przeważnie na drzwiach lub witrynie sklepu lub firmy, która udziela 5% rabatu na towar lub usługi. Dlaczego nie wykorzystać karty na zakup wyprawki szkolnej z rabatem? Gdzie kupić wyprawkę szkolą w Wielkopolsce z Kartą Dużej Rodziny? W sklepie stacjonarnym eplecaki.pl w Dąbrowie koło Poznania honoruje się Kartę Dużej Rodziny i udziela 5-cio procentowej zniżki na zakupy. Poniżej kilka podstawowych informacji, komu przysługuje Karta, wg rodzina.gov.pl. Karta przysługuje niezależnie od uzyskiwanych dochodów rodzinom z co najmniej trójką dzieci:  w wieku do ukończenia 18 roku życia, w wieku do ukończenia 25 roku życia, w przypadku, gdy dziecko się uczy, bez ograniczeń wiekowych, w przypadku dzieci legitymujących się orzeczeniem o umiarkowanym albo znacznym stopniu niepełnosprawności.

Pierwszy dzień w szkole wiąże się ze stresem i to nie tylko dla młodego adepta wiedzy podstawowej, ale również dla jego rodziców, którzy nagle zdają sobie sprawę z tego, że nie mają już w domu brzdąca, tylko pełnoprawnego ucznia. Zakup wyprawki szkolnej nie jest niczym strasznym. Wręcz przeciwnie – może być frajdą zarówno dla przyszłego ucznia, jak i dla rodzica. Czy nie jest miło rozpocząć nowy rok szkolny z wymarzonym plecakiem, dopasowanym do niego piórnikiem, workiem na strój na WF, zeszytami czy przyborami szkolnymi? Szkoła to ważna sprawa, uczeń spędza w niej bardzo dużo czasu. W szkole się rozwija, poznaje kolegów i koleżanki – poznaje świat. Warto więc poświęcić trochę czasu, by skompletować wyprawkę do szkoły w przemyślany sposób, aby była solidna i podobała się dziecku.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *