Jak się przygotować na powrót do szkoły?

Sklep z plecakami i przyborami Poznań

Już wkrótce powrót dzieci do szkoły stanie się faktem! Z końcem maja wszyscy uczniowie wrócą do szkolnych ławek. Dotyczy to nie tylko uczniów klas 1-3, ale również klas 4-8 i szkół średnich. Warto się przygotować i uzupełnić szkolną wyprawkę. W związku z tym nasz sklep z plecakami i przyborami szkolnymi w Dąbrowie znów pracuje na pełnych obrotach. Wszystkie potrzebne do szkoły rzeczy znajdziesz w sklepie stacjonarnym ePlecaki.pl  w Dąbrowie, k. Poznania.

Harmonogram powrotu do szkoły 2021

Jak będzie przebiegał proces wracania do szkół poszczególnych roczników? Poniżej najważniejsze daty.

 • 4 maja br. uczniowie klas I-III szkół podstawowych wracają do nauki stacjonarnej w całej Polsce.
 • 17 maja br. uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego rozpoczynają naukę hybrydową (połowa uczniów zdalnie, połowa stacjonarnie w systemie zmianowym).
 • 31 maja br. powrót uczniów wszystkich roczników do nauki stacjonarnej.

Przygotuj dziecko na powrót do szkoły. Uzupełnij wyprawkę!

W czasie nauki zdalnej wiele przyborów szkolnych zużyło się lub zagubiło. Nauka w domowych warunkach ma swoje prawa, dlatego nie może to dziwić, że wiele elementów szkolnej wyprawki trzeba będzie uzupełnić. Część przyborów w trybie online była zupełnie niepotrzebna, teraz będzie jednak inaczej. Podpowiadamy, co warto sprawdzić, przed posłaniem dziecka z powrotem do szkoły. Wszystkie rzeczy z listy wyprawki szkolnej kupicie w naszym sklepie stacjonarnym.

 • Sprawdź, czy plecak Twojego dziecka jest wciąż dobry, czy nie jest już za mały. Dobrze dobrany pod względem wielkości plecak szkolny to podstawa. Kupując go teraz, przed wakacjami, możesz już tę jedną rzecz odhaczyć z listy ważnych spraw. Niekiedy zdarza się, że w plecaku zostało coś, co nie zostało wypakowane, np. jedzenie. Warto zatem wyprać plecak lub go przynajmniej wyczyścić i wywietrzyć, jeśli chcemy, aby nadal nam służył. Przed powrotem do szkoły wyregulujmy szelki i sprawdźmy czy działają wszystkie zamki błyskawiczne.
 • Dzieci wyrastają nie tylko z plecaków, ale również ubrań. Przejrzyjmy garderobę naszego dziecka pod kątem tego, co może nosić do szkoły w sezonie wiosennym.
 • Zweryfikujmy czy piórnik naszego dziecka wciąż jest dobry. Wiele piórników z wyposażeniem w trakcie lekcji online mogło zostać zdekompletowanych. Pomyślmy zatem o uzupełnieniu ich zawartości o długopis zmazywalny, ołówek, kredki, pisaki, gumki.
 • Worek na buty jest niezbędny w wyprawce. Pamiętajmy o przygotowaniu stroju na WF i wyczyszczeniu lub zakupie nowego worka, jeśli stary jest zniszczony.
 • Ucząc się w domu, dzieci praktycznie nie używały śniadaniówek. Praktyczny lunchbox to świetna opcja. Dzięki niemu kanapki i przekąski do szkoły są dłużej świeże.
 • Mamy wiosnę, temperatura w końcu idzie w górę. Warto zatem wyposażyć każdego ucznia w bidon na wodę, który będzie niezbędny w upalne dni.
 • Wraz ze znoszeniem obostrzeń i poprawą pogody zwiększa się nasza aktywność, zwłaszcza na świeżym powietrzu. Młodzież może jeździć do szkoły rowerem, więc warto wyposażyć się w saszetkę nerkę. Wznawiane są również treningi sportowe, dlatego z pewnością przyda się torba sportowa, na basen, fitness lub piłkę.
 • Okres nauki zdalnej wiązał się z dużą ilością prac plastycznych i projektów wykonywanych w domu. W związku z tym może brakować wielu artykułów papierniczych i plastycznych. Uzupełnijcie bloki, papiery kolorowe, kleje, farby, kredki, plasteliny i inne elementy wyprawki ucznia.

Jak się przygotować ucznia na powrót do szkoły?

Powrót do nauki stacjonarnej to duża zmiana w życiu każdego dziecka oraz nastolatka. Pamiętajmy, że starsza młodzież, od 4 klasy wzwyż na powrót do szkoły czeka od 23 października 2020 roku. Ponad pół roku nauki zdalnej z pewnością wpłynęło na psychikę i motywację do nauki uczniów. Jak się przygotować na powrót do szkół? Przede wszystkim wspierajmy nasze dzieci, starajmy się im ułatwić ten powrót, który będzie wiązał się ze stresem i zmianą wymagań i oczekiwań ze strony nauczycieli. Zmieni się także rytm dnia. Warto zatem zadbać o rutynę. Nasze dzieci powinny jeść posiłki o stałych godzinach. Równie ważny jest zdrowy i regularny sen. Nasze dzieci znów będą miały okazję spotykać się z rówieśnikami. Starajmy się być wyrozumiali i dać im do tego możliwość także poza szkołą.

You may also like...

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *